“Araz” supermarketlər şəbəkəsi “Dayaq” mükafatına layiq görülüb
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupuna daxil olan “Araz” supermarketlər şəbəkəsi İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə “Güc biznesdədir” devizi ilə təqdim olunan “Dayaq” mükafatına layiq görülüb. Mükafat şirkətə “Əlillik məhdudiyyət deyil” nominasiyası üzrə təqdim olunub. “Araz” əlilliyi olan şəxslərin məşğulluğunun təmin edilməsi sahəsində həyata keçirdiyi fəaliyyətə, eləcə də inklüzivliyi dəstəkləyən və bərabər imkanlara əsaslanan korporativ yanaşmanın tətbiqinə görə bu mükafata layiq görülüb.
“Dayaq” mükafatı 2025-ci ildə biznesində innovativ və müasir yanaşmalar tətbiq edən, ixracyönümlü məhsul və xidmətlər istehsal edən, aktiv investisiya fəaliyyəti ilə seçilən və məşğulluğun təmin edilməsinə öz töhvəsini verən biznes subyektlərinə  təqdim edilib.
Qeyd edək ki, KOBİA tərəfindən 2022-ci ildə təsis edilmiş “Dayaq” mükafatının məqsədi iqtisadiyyatın dayağı olan sahibkarların uğurlarının cəmiyyətə daha geniş tanıdılması, biznes düşüncə tərzinin təşviqi və dövlət-özəl sektor arasında əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsidir. Bu mükafat sahibkarların dayanıqlı inkişaf, innovativ yanaşma və sosial məsuliyyət sahəsində yaratdığı dəyəri cəmiyyətə tanıdır.

The “Araz” supermarket chain, a member of the Veysəloğlu Group of Companies, has been awarded the “Dayaq” Prize, presented under the motto “Strength Lies in Business” with the support of the Ministry of Economy and organized by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA). The award was granted to the company in the nomination “Disability Is Not a Limitation.”
“Araz” was honored for its initiatives in promoting the employment of persons with disabilities, as well as for implementing a corporate approach based on inclusivity and equal opportunities.
In 2025, the “Dayaq” Prize was presented to business entities that apply innovative and modern approaches in their operations, produce export-oriented products and services, demonstrate active investment activity, and contribute to employment generation.
It should be noted that the “Dayaq” Prize, established by KOBİA in 2022, aims to more broadly showcase to society the achievements of entrepreneurs who serve as a pillar of the economy, promote a business-oriented mindset, and further strengthen cooperation between the public and private sectors. This award highlights the value created by entrepreneurs in the areas of sustainable development, innovation, and social responsibility.