Hövsan və Novxanı filialında “Tullantıları tinglərə dəyiş” aksiyası keçirilib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı, “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin dəstəyi ilə növbəti “Tullantıları tinglərə dəyiş” aksiyası keçirilib. Bu dəfə aksiya Hövsan 3 və Novxanı filialının qarşısında baş tutub.
Aksiya çərçivəsində vətəndaşlar ümumi tutumu 603 litr olan şüşə, 236 litr olan plastik tullantı və 191 ədəd işlənmiş batareya təhvil verərək əvəzində Eldar şamı, sərv və badam tingləri əldə ediblər.
Aksiyanın keçirilməsində məqsəd ətraf mühitin mühafizəsi, tullantıların düzgün idarə olunması və yaşıllığın artırılmasıdır.

“Exchange Waste for Seedlings” campaign held at Hovsan and Novkhani branches
Another “Exchange Waste for Seedlings” campaign was held, organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources with the support of the “Araz” supermarket chain. This time, the campaign took place in front of the Hovsan 3 and Novkhani branches.
As part of the campaign, citizens handed over 603 liters of glass waste, 236 liters of plastic waste, and 191 used batteries, receiving in return seedlings of Eldar pine, cypress, and almond trees.
The purpose of the campaign is to protect the environment, ensure proper waste management, and increase green areas.