“Araz”da Çingiz Abdullayevlə görüş və imza günü keçirilib
“Araz” supermarketlər şəbəkəsinin 15 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirlər çərçivəsində 23 aprel – Dünya Kitab və Müəllif Hüquqları Günü, eyni zamanda Azərbaycanda qeyd olunan Kitab Günü münasibətilə baş ofisdə Xalq yazıçısı Çingiz Abdullayev ilə görüş və imza günü təşkil olunub. Tədbir “Bir kitab, min dünya” layihəsi çərçivəsində baş tutub.
Görüş zamanı tanınmış yazıçı şirkətin rəhbər heyəti və əməkdaşlarla bir araya gələrək maraqlı fikir mübadiləsi aparıb, ədəbiyyat, yaradıcılıq prosesi və müasir oxu vərdişləri ilə bağlı fikirlərini bölüşüb. Çingiz Abdullayev tədbir iştirakçıları tərəfindən ünvanlanan sualları da ətraflı cavablandırıb.
Sonda Xalq yazıçısının kitablarının imzalanması mərasimi keçirilib və iştirakçılar müəlliflə birbaşa ünsiyyət qurmaq imkanı əldə ediblər.
Qeyd edək ki, “Bir kitab, min dünya” layihəsi oxu mədəniyyətinin təşviqi, əməkdaşlar arasında mütaliə vərdişlərinin gücləndirilməsi və ədəbiyyata marağın artırılması məqsədilə həyata keçirilir.

Meet-and-greet and book signing with Çingiz Abdullayev held at Araz
As part of the events dedicated to the 15th anniversary of the Araz supermarket chain, a meet-and-greet and book signing session with People’s Writer Chingiz Abdullayev was organized at the head office on April 23 World Book and Copyright Day. The event was held within the framework of the “One Book, a Thousand Worlds” project.
During the meeting, the renowned writer met with the company’s management and employees, engaged in an interesting discussion, and shared his views on literature, the creative process, and modern reading habits. Chingiz Abdullayev also answered participants’ questions in detail.
At the end of the event, a book signing ceremony was held, giving participants the opportunity to interact directly with the author.
It should be noted that the “One Book, a Thousand Worlds” project aims to promote reading culture, strengthen reading habits among employees, and increase interest in literature.