“Araz” supermarketlər şəbəkəsində qadın əməkdaşların bilik və bacarıqlarının artırılması, onların peşəkarlıq göstəricilərinin yüksəldilməsi və motivasiyası istiqamətində həyata keçirilən “Qadının gücü” layihəsi davam edir.
Layihə çərçivəsində təşkil edilən növbəti master-klas “Xonça” İstehsalat departament müdiri Rəna Alkan ilə keçirilib. Görüşdə “Araz” mağazalarında yeni işə başlayan və perspektivli qadın əməkdaşlar iştirak edib. R. Alkan onlarla uğura gedən yol haqqında fikirlərini, karyera təcrübəsini bölüşüb və tövsiyələrini verib.
Qeyd edək ki, “Qadının gücü” layihə çərçivəsində karyera yüksəlişinə nail olan, yüksək vəzifələrdə çalışan peşəkar qadın rəhbərlərlə şirkətdə işə yeni başlayan gənc xanım əməkdaşların görüşü təşkil edilir. Master-klas formatında təşkil edilən görüşün məqsədi karyera yolunda addımlarını yeni atan xanımlara motivasiya vermək, onlarda liderlik bacarıqlarını formalaşdırmaqdır.

The “Power of Women” project, implemented by “Araz” supermarket chain to enhance women employees’ knowledge and skills, raise their professionalism, and boost their motivation, is ongoing.
As part of the project, the next master class was held with Rena Alkan, Head of the “Xoncha” Production Department. The meeting was attended by newly hired and promising female employees of “Araz” stores. Ms. Alkan shared her career journey, thoughts on the path to success, and valuable recommendations with the participants.
It should be noted that within the framework of the “Power of Women” project, meetings are organized between professional female leaders, who have achieved career advancement and currently hold senior positions, and newly hired young female employees. The purpose of these master classes is to provide motivation to women at the early stages of their careers and to help them develop leadership skills.