Veysəloğlu Şirkətlər Qrupuna daxil olan “Araz” supermarketlər şəbəkəsi Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən həyata keçirilən “Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsində aktiv iştirakını davam etdirir.
Layihə çərçivəsində “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin Yasamal rayonu, Hüseyn Cavid prospektində yerləşən filialında ümumilikdə 21 kq işlənmiş batareya toplanaraq “Tullantıları İdarəetmə Mərkəzi” MMC-yə təhvil verilib.
Layihənin əsas məqsədi istifadəyə yararsız elektrik batareyalarının təhlükəsiz şəkildə toplanması, onların xüsusi şəraitdə utilizasiya olunması, həmçinin ictimaiyyətdə ekoloji məsuliyyətin artırılması və tullantıların düzgün idarə olunması ilə bağlı maarifləndirmənin gücləndirilməsidir.
Qeyd edək ki, “Araz” supermarketlər şəbəkəsi və SPAR filiallarında 2025-ci ildə ümumilikdə 300 kq-a yaxın istifadəyə yararsız batareya toplanaraq utilizasiya üçün “Tullantıları İdarəetmə Mərkəzi” MMC-yə təhvil verilib. Hazırda şirkətin baş ofisi və 29 filialında istifadəyə yararsız batareyaların toplanması üçün qutular yerləşdirilib.

Nearly 300 kg of batteries collected at “Araz” stores last year
The “Araz” supermarket chain, part of the Veysəloğlu Group of Companies, continues its active participation in the “Submit Batteries, Protect Nature” project implemented by the Ministry of Ecology and Natural Resources and the Red Hearts Foundation.
Within the framework of the project, a total of 21 kg of used batteries were collected at the “Araz” branch located on Huseyn Javid Avenue in the Yasamal district and handed over to the “Waste Management Center” LLC for disposal.
The main objective of the project is the safe collection of unusable electric batteries, their disposal under special conditions, as well as increasing public environmental responsibility and strengthening awareness on proper waste management.
It should be noted that in 2025, nearly 300 kg of used batteries were collected at “Araz” supermarkets and SPAR branches in total and delivered to the “Waste Management Center” LLC for disposal. Currently, collection boxes for used batteries are installed at the company’s head office and in 29 branches.