Növbəti “Tullantıları hədiyyələrə dəyiş” festivalı keçirilib
Tullantıların düzgün idarə olunmasının təşviqi, təkrar emal mədəniyyətinin və cəmiyyətdə ekoloji məsuliyyət hissinin gücləndirilməsi məqsədilə “Araz” supermaketlər şəbəkəsi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə növbəti “Tullantıları hədiyyələrə dəyiş” festivalını keçirib.
Böyükşor bulvarında təşkil olunan festivalda vətəndaşlar təkrar emala yararlı tullantıları təhvil verərək TAC və Bloom brendlərinə aid məhsullar, eləcə də müxtəlif hədiyyələr əldə ediblər.
Festival çərçivəsində ümumi həcmi 5090 litr plastik və 810 litr şüşə tullantısı toplanaraq təkrar emala yönləndirilib. Həmçinin 725 ədəd işlənmiş batareya təhvil alınıb.
Tədbirdə uşaqlar üçün əyləncəli oyunlar və müxtəlif master-klasslar da təşkil olunub. Balacalar maraqlı və əyləncəli fəaliyyətlərdə iştirak etməklə yanaşı, ətraf mühitin mühafizəsi, tullantıların çeşidlənməsi və ekoloji məsuliyyət barədə faydalı biliklər əldə ediblər.

The Araz supermarket chain, in partnership with the Ministry of Ecology and Natural Resources, organized another “Exchange Your Waste for Gifts” festival to promote proper waste management, encourage a recycling culture, and strengthen environmental responsibility within the community.
Held at the Boyukshor Boulevard, the festival brought together community members who exchanged recyclable waste for products from the TAC and Bloom brands, as well as a variety of gifts.
As part of the event, a total of 5,090 liters of plastic waste and 810 liters of glass waste were collected and sent for recycling. In addition, 725 used batteries were collected for environmentally safe disposal.
The festival also featured interactive games and hands-on workshops for children. Through engaging and educational activities, young participants gained valuable knowledge about environmental protection, waste sorting, and the importance of responsible environmental practices.