2025-ci ilin nəticələrinə əsasən “Araz” supermarketlər şəbəkəsi öz sektorunda ən çox vergi ödəyən şirkət olaraq 1-ci yerdə qərarlaşıb.
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti 2025-ci ilin ən çox vergi ödəyən şirkətlərinin siyahısını açıqlayıb.
Məlumata əsasən, “Araz” supermarketlər şəbəkəsi tərəfindən ötən il ərzində dövlət büdcəsinə 46,4 milyon manat həcmində vergi ödənilib. Bununla da “Araz” supermarket şəbəkələri arasında ən çox vergi ödəyən şirkət olub.
Vergi öhdəliklərinin vaxtında və tam şəkildə yerinə yetirilməsi şirkətimizin fəaliyyətində şəffaflıq və məsuliyyət prinsiplərinə sadiqliyinin göstəricisi olmaqla yanaşı həm də ölkə iqtisadiyyatına töhfəsinin bariz nümunəsidir.

“Araz” is the leader in the retail sector in terms of tax payments
According to the results of 2025, the “Araz” supermarket chain ranked first in its sector as the highest taxpayer.
The State Tax Service under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan has published the list of the largest taxpayers for 2025.
According to the data, the “Araz” supermarket chain paid a total of 46.4 million manats in taxes to the state budget over the past year. Thus, “Araz” became the highest taxpayer among supermarket chains.
The timely and full fulfillment of tax obligations not only demonstrates our company’s commitment to the principles of transparency and responsibility, but also serves as a clear example of its contribution to the country’s economy.