“Araz” "Card to Art" sosial-ekoloji layihəyə qoşulub
“Təmiz Şəhər” ASC-nin təşkilatçılığı, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və "Araz" supermarketlər şəbəkəsinin dəstəyi ilə "Card to Art" sosial-ekoloji layihəyə başlanıb.
Layihə çərçivəsində plastik kartları toplamaq üçün nəzərdə tutulan qutular “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin filiallarına yerləşdirilir. İlk belə qutu Qutqaşınlı superstore filialında yerləşdirilib.
İstifadə müddəti başa çatan və yararsız plastik kartların təbiətə atılmasının qarşısını almağa xidmət edən layihənin məqsədi plastik kartlardan istifadə edən tərəfləri bir araya gətirərək ətraf mühitin mühafizəsinə töhfə verməkdir.
Qutularda toplanacaq plastik kartlar yaradıcı şəxslərə yönləndiriləcək və onların toxunuşu ilə sənət əsərlərinə çevriləcək. Hazırlanmış incəsənət nümunələri Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə “Təmiz Şəhər” ASC tərəfindən yaradılan "Tullantıdan Sənətə" muzeyində təşkil ediləcək "Card to Art" sərgisində ziyarətçilərə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, layihənin digər tərəfdaşları Dost İnkluziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi, "ECOhub" və Azərbaycan Jurnalistlər Şəbəkəsi İctimai Birliyidir.

“Araz” joins the “Card to Art” social and environmental project
With the support of Araz supermarket chain, organized by Tamiz Shahar JSC and in cooperation with the Ministry of Ecology and Natural Resources of Azerbaijan, the “Card to Art” social and environmental project has been launched.
As part of the project, special collection boxes for expired plastic cards are being placed in Araz supermarket branches. The first box has already been installed at the Qutqashınlı Superstore branch.
The initiative aims to prevent discarded plastic cards from polluting the environment, to promote environmental awareness, and to bring together all parties involved in the use of plastic cards for a greener future.
Collected cards will be handed over to creative individuals, who will transform them into works of art. These artworks will be displayed at the “Card to Art” exhibition in the “From Waste to Art” Museum, established by Tamiz Shahar JSC at the initiative of the Heydar Aliyev Foundation.
Project partners: DOST Inclusive Development and Creativity Center, ECOhub, and the Azerbaijan Journalists’ Network Public Union.