“Araz” “Tullantıları hədiyyələrə dəyiş” festivalında iştirak etdi
Festival çərçivəsində ümumi tutumu 8985 litr olan plastik və 1890 litr olan şüşə tullantı təkrar emala, 2620 ədəd işlənmiş batareya isə utilizasiyaya yönləndirilib.
“Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində təşkil olunan tədbir Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı, Nizami Rayon İcra Hakimiyyəti, “Araz” supermarketlər şəbəkəsi və “EcoHub” İctimai Birliyinin dəstəyi ilə baş tutub.
Festivalın əsas məqsədi tullantıların qarşısının alınması, resurslardan daha səmərəli istifadə və təkrar emala ictimai dəstəyi artırmaqdır. Tədbir zamanı vətəndaşlar topladıqları tullantıları təhvil verərək “Araz” ekoçantaları, həmçinin Bloom məhsulları və başqa hədiyyələr əldə ediblər.
Cari ildə artıq 5-ci dəfə keçirilən festival sakinlərin böyük marağına səbəb olub. Uşaqlar üçün əyləncəli master-klasslar təşkil edilib, iştirakçılar tullantıların çeşidlənməsi üzrə praktiki biliklər qazanıblar.
📌 2025-ci il ərzində keçirilən festivallar zamanı ümumilikdə 28 105 litr plastik butulka, 4458 litr şüşə butulka və 4788 ədəd işlənmiş batareya təhvil götürülüb.

“Araz” participated in the “Turn Waste into Gifts” festival
Within the framework of the festival, 8,985 liters of plastic and 1,890 liters of glass waste were sent for recycling, while 2,620 used batteries were directed for disposal.
The event, organized within the framework of the “Year of Constitution and Sovereignty”, was held with the support of the Ministry of Ecology and Natural Resources, Nizami District Executive Authority, “Araz” supermarket chain, and the “EcoHub” Public Union.
The main goal of the festival is to prevent waste, promote more efficient use of resources, and increase public support for recycling. During the event, citizens handed over collected waste and received “Araz” eco-bags, as well as Bloom products and other gifts.
This year, the festival was held for the fifth time and sparked great interest among residents. Entertaining master classes were organized for children, and participants gained practical knowledge about waste sorting.
📌 During the festivals held in 2025, a total of 28,105 liters of plastic bottles, 4,458 liters of glass bottles, and 4,788 used batteries were collected.