“Araz”dan təbiətin mühafizəsinə növbəti töhfə
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupuna daxil olan “Araz” supermarketlər şəbəkəsi təbiətin qorunması və ekologiyanın mühafizəsi istiqamətində layihələrini davam etdirir. Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı, Bakı Dövlət Universitetinin, “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin dəstəyi ilə növbəti “Tullantıları hədiyyələrə dəyiş” festivalı keçirilib. Tədbirin təşkil edilməsində məqsəd əhalinin tullantıların düzgün idarə olunması, çeşidlənməsi və təkrar emalına diqqətin artırılması, eləcə də gənclərin ekoloji təşəbbüslərdə fəal iştirakına dəstək olmaqdır.
Bakı Dövlət Universitetində baş tutan tədbir gənclərin, tələbələrin və vətəndaşların böyük marağına səbəb olub. Festival çərçivəsində iştirakçılar ümumi tutumu 3410 litr olan plastik, 685 litr olan şüşə tullantı və 1481 ədəd işlənmiş batareya təhvil verərək əvəzində “Araz” ekoçantaları, TAC məhsulları və müxtəlif hədiyyələr əldə ediblər. Tədbir çərçivəsində həmçinin interaktiv maarifləndirici fəaliyyətlər təşkil olunub.
Bu təşəbbüs ekoloji mədəniyyətin formalaşmasına, vətəndaş məsuliyyətinin artırılmasına və tullantıların düzgün idarə olunmasının təşviqinə mühüm töhfənin bariz nümunəsidir.

“Araz” Supermarket Chain, a member of Veysaloglu Group of Companies, continues its initiatives aimed at environmental protection and ecological sustainability.
The next “Exchange Waste for Gifts” festival was held with the support of the Ministry of Ecology and Natural Resources, Baku State University, and “Araz” Supermarket Chain.
The purpose of the event was to raise public awareness about proper waste management, sorting, and recycling, as well as to encourage active youth participation in ecological initiatives.
The festival, held at Baku State University, attracted great interest from students, young people, and citizens. During the event, participants collected and exchanged 3,410 liters of plastic waste, 685 liters of glass waste, and 1,481 used batteries for “Araz” eco-bags, TAC products, and various other gifts.
Interactive educational activities were also organized as part of the festival. This initiative serves as a vivid example of contributing to the development of environmental culture, increasing civic responsibility, and promoting proper waste management.