Baş ofisdən 88 kq işlənmiş batareya toplanıb
“Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsi çərçivəsində növbəti dəfə işlənmiş batareyalar toplanaraq təhvil verilib.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən həyata keçirilən “Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsi uğurla davam etdirilir. Bu dəfə “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin Baş ofisindən işlənmiş batareyalar toplanaraq “Tullantıları İdarəetmə Mərkəzi” MMC-yə təhvil verilib. Layihə çərçivəsində ekokönüllülər şirkətin baş ofisindən ümumilikdə 88 kq işlənmiş batareya toplanıb.
Layihə istifadəyə yararsız elektrik batareyalarının ətraf mühitə zərər vermədən toplanması və təhlükəsiz utilizasiyasını təşkil etməklə yanaşı, ictimaiyyət arasında ekoloji məsuliyyətin artırılması və tullantıların düzgün idarə olunması sahəsində maarifləndirmənin gücləndirilməsini hədəfləyir.

As part of the “Turn in Batteries, Protect Nature” initiative, used batteries have once again been collected and handed over for proper disposal.
The “Turn in Batteries, Protect Nature” project, implemented by the Ministry of Ecology and Natural Resources and the Red Hearts Foundation, continues successfully. This time, used batteries were collected from the Head Office of the “Araz” supermarket chain and handed over to the Waste Management Center LLC. Within the framework of the initiative, eco-volunteers collected a total of 88 kg of used batteries from the company’s head office.
The project aims to ensure the environmentally safe collection and disposal of unusable electric batteries, while also raising public awareness, promoting environmental responsibility, and strengthening education on proper waste management.